Njësitë shtetërore në Australi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Australia është një federatë e përbërë nga disa shtete dhe territore që rrjedhin si bashkim i ish-kolonive britanike.

AustraliaNumbered.png

Territore të veçanta[redakto | redakto tekstin burimor]

Territore të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]