Dallime mes rishikimeve të "Gazmend Oketa"

Jump to navigation Jump to search
117 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q531457 (translate me))
[[Skeda:Gazmend Oketa..JPG|thumb|250px]]
'''Gazmend Oketa''' është politikan shqiptar, Ministër i Mbrojtjes i Shqipërisë, nga [[28 mars]] [[2008]] deri [[2009]]. Ish-deputet i dorëhequr i [[PD]]-së. Themelues i partisë së qëndrës së djathtë [[Fryma e Re Demokratike]] së bashku me [[Bamir Topi]]n. Do të jetë deputeti i [[FRD]]-së deri në përfundim të mandatit legjislativ dhe kryetar i partisë ''ad hoc''.
 
== Edukimi ==

Menyja e lëvizjeve