Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Muzikvideo"

46 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
'''Muzikvideo''', '''klipi muzikor''' apo '''video muzikor''' janë filma të shkurtër, që shfaqin [[kënga|këngë]] në stilin e [[filmi]]t. Ato janë në të shumtën e rasteve të gjata sa vetë kënga dhe e kanë atë si burim të vetëm toni.
 
{{Muzimuzi-cung}}
[[Category:Muzikë]]
 
 
[[cs:Videoklip]]
24.783

edits