Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Bullaj (Marec) 21 prill 1999"

→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(→‎top: rregullim i sintaksës)
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill duke përdorur AWB)
'''Rënia heroike e dëshmorëve [[Isa Kastrati]], Sokol Sopi dhe Afrim Vitia'''
 
Në njërën nga ofensivat me [[18 Prill|18 prill]] [[1999]] në Gollap në përleshje me forcat ushtarake e policore armike, ndeshen me Brigadën 153 të [[Ushtria Çlirimtare e Kosovës|UÇK]]-së, Brigada udhëhiqej nga Komandant [[Adem Shehu]] nga [[Shqipëria]] dhe krahu i djathtë i tij komandanti për moral dhe politikë i shëndritshmi [[Isa Kastrati]].
 
Në vije të parë me shumë shokë bashkëluftëtarë ishte edhe Isë Kelmendi, pak me larg edhe [[Sokol Sopi]], [[Afrim Vitia]] e shumë bashkëluftëtarë të tjerë, Isë Kelmendi lidhur me betejën në fjalë thotë :
37.617

edits