Dallime mes rishikimeve të "Irfan Bej Ohri"

Jump to navigation Jump to search
271 bytes added ,  4 vjet më parë
nga organizatorët e |kryengritjes e Dibër-Ohrit
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(→‎top: përmirësime teknike duke përdorur AWB)
(nga organizatorët e |kryengritjes e Dibër-Ohrit)
'''Irfan Bej Ohri''' ishte ligjvënës shqiptar.
 
Ishte një nga organizatorët e [[Kryengritja e Dibër-Ohrit|kryengritjes e Dibër-Ohrit]].<ref>Матов, Милан. За премълчаното в историята на ВМРО. Спомени, Второ издание София 2011, с. 218-223, 242.</ref>
 
Irfan Ohri ishte senator i [[Senati i Këshillit Kombëtar të Shqipërisë|Senatit të Dhomës së Këshillit Kombëtar të Shqipërisë]] nga 27 mars 1920 deri më 20 dhjetor 1920 dhe anëtar i [[Këshilli Kombëtar i Shqipërisë (1921 - 1923)|Këshillit Kombëtar]] nga 21 prill 1921 deri më 30 shtator 1923.<ref>[http://www.parlament.al/media/LigjvnsitShqiptar.pdf Ligjvënësit shqiptarë 1920-2005]</ref>
6

edits

Menyja e lëvizjeve