Dallime mes rishikimeve të "Net als toen"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
'''Net als toen''' ishte kënga e dytë fituese e [[Festivali Evropian i Këngës 1957|Festivalit Evropian të Këngës 1957]]. Kjo këngë në shqip përkthehet ndyshe si "Sikur Atëherë" dhe kjo këngë grumbulloi gjithsej 31 pikë nga 10 shtete Evropiane. Kënga "Net als toen" buronte nga shteti i [[Holanda|Holandës]] e ishte kënduar nga [[Corry Brokken]]. Holanda shënoi fitoren e parë këtë vit.
{{Eurovision-cung}}
 
[[Kategoria:Festivali Evropian i Këngës]]

Menyja e lëvizjeve