Dallime mes rishikimeve të "Flamuri i Anguillas"

Jump to navigation Jump to search
Image renamed. (GlobalReplace v0.6.5)
v (Bot: Migrating 39 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q189604 (translate me))
(Image renamed. (GlobalReplace v0.6.5))
 
[[Skeda:Flag of Anguilla.svg|thumb|300px|Flamuri i Anguillas]]
[[Skeda:Flag of Anguilla (1967-19691967–1969).svg|thumb|300px|[[Flamuri Delfin]] i REpublikës së Anguillas]]
 
'''Flamuri kombëtar i [[Anguilla]]s''' përbëhet nga një fushë e kaltër me [[Flamuri i Britanisë së Madhe|Flamurin Britanik]] në qosh, dhe me [[Stema e Anguillas|stemën Anguillase]]. [[Stema]] përbëhet nga tre [[Delfini|Delfinë]], që bënin pjesë në flamurin e mëparshëm Anguillas, dhe që simbolizojnë miqësinë, diturinë dhe fuqinë.

Menyja e lëvizjeve