Dallime mes rishikimeve të "Lumi i Lepencit"

Jump to navigation Jump to search
78 bytes removed ,  13 vjet më parë
figures i mungonte licensa
No edit summary
(figures i mungonte licensa)
[[Figura:Karakteristikat_Lepencit.JPG|thumb|300px|karakteristika e Lumit Lepencë]]
 
[[Figura:Harta_lepencit.JPG|thumb|right|200px|Harta e rrjedhës së Lepencit]]
'''Lumi Lepenc''' është lum në Kosovë.Graviton në pellgun e detit Egje dhe është degë e majt e Vardarit.Lepenci buron në shpatet veriore të malit Sharr tek Oshllaku (2.212 m).
 

Menyja e lëvizjeve