Ndryshimi mes inspektimeve të "Mihal Bellkameni"

Jump to navigation Jump to search
14 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Mihal Bellkameni''' ishte intelektual, atdhetar i cili krahas luftës me armë në dorë kundër pushtuesit turk, dhadhe një ndihmesë të madhe për shkollën dhe gjuhën shqipe, madje ishte ndër themeluesit e [[Liceu i Korçës|Liceut te Korçës]], ndërkohë që çeli shkolla shqipe në mbarë vendin. U nda nga jetaVdiq[[25 tetor]] të vitit 1948.
 
{{biografi-cung}}
 
 
 
 
 
 
{{biografi-cung}}
[[Category:biografi shqiptarësh]]
[[category:vdekje 1948]]

Menyja e navigimit