Ndryshimi mes inspektimeve të "Eqrem Kryeziu"

Jump to navigation Jump to search
152 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''Eqrem Kryeziu''' lindi më [[15 shkurt]] të vitit [[1948]] në Pagarushë, në komunën e [[Komuna e Malishevës|Malishevës]], [[Kosovë]], është [[politikan]] dhe [[shqiptar]]profesor shqiptari letërsisë shqipe, doktoroi ne vitin 2007 në shkenca filologjikeShkenca[[Universiteti Filologjikei Prishtinës|Universitetin e Prishtinës]].
 
Që nga themelimi i [[LDK]]-së në Kosovë dhe deri në kuvendin e tretë zgjedhorëzgjedhor të degës ka qenë Kryetar i Degës së saj në Prizren. Pas zgjedhjeve Ekremitë vitit [[1998]] është zgjedhur sianëtar i kryesisë ndërsa pas atyre të vitit [[2006]] është zgjedhur nënkryetar i parë i LDK-së në Prishtinë. Përndryshe që nga viti [[1972]] Eqrem KryetiuKryeziu ishte i angazhuar në arsim.
 
Në vitin [[2006]] ai ishte kryetar i komunës së [[Prizreni (komuna)|Prizrenit]]

Menyja e navigimit