Dallime mes rishikimeve të "Motorola"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: ar, be-x-old, bg, ca, cs, da, de, es, fa, fi, fr, he, hr, hu, id, is, it, ja, ko, lt, mk, ms, nl, no, pl, pt, ro, ru, simple, sk, sv, th, tr, uk, uz, zh)
No edit summary
{{joref|20 Janar 2009}}
 
'''Motorola''' eshte nje ndermarjekompani e madhe elektronike Amerikane.Motorola prodhon mikroprocesor telefone celular,si dhe shume komponente te tjere elektronike te cilet perdoren ne shume fusha te elektronikes,si dioda qarqe te integruar etj.
 
Qendra eshte ne Cikago.
30

edits

Menyja e lëvizjeve