Ndryshimi mes inspektimeve të "3 dhjetor"

Jump to navigation Jump to search
3 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti ndryshoj: mhr:3 Теле)
* [[1857]] - [[Joseph Conrad]], prozator anglez me prejardhje polake
* [[1889]] - [[Isak Samokovlija]], letrar boshnjak
* [[1924]] - [[John Backus]], shkenctarshkencëtar amerikan i kompjuterizmit
* [[1930]] - [[Jean-Luc Godard]], regjisor filmi franko-zvicrranzviceran
* [[1960]] - [[Daryl Hannah]], aktore amerikane
* [[1976]] - [[Semir Devoli]], futbollist boshnjak
[[2000]] - [[Gwendolyn Brooks]], shkrimtare amerikane
 
==Festa dhe përvjetorepërvjetorë==
 
10.357

edits

Menyja e navigimit