Dallime mes rishikimeve të "Lumi La Plata"

Jump to navigation Jump to search
642 bytes added ,  12 vjet më parë
Faqe e re: '''La Plata''' është sistemi i dytë lumor për nga madhesisa në Amerikën Jugore. Këtë sistem e përbëjnë lumenjtë Parana, Paraguaji, dhe Uruguaji të cilët derdhen në La Pl...
(Faqe e re: '''La Plata''' është sistemi i dytë lumor për nga madhesisa në Amerikën Jugore. Këtë sistem e përbëjnë lumenjtë Parana, Paraguaji, dhe Uruguaji të cilët derdhen në La Pl...)
(Pa ndryshime)

Menyja e lëvizjeve