Dallime mes rishikimeve të "Onkologjia"

Jump to navigation Jump to search
3 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(U kthye versioni 646754 i bërë nga 80.78.67.254 (diskutimet))
{{për përmirësim}}
 
OncologyOnkologjia është dega e mjekësisë që merret me tumors (kanceri)kancerin. Një mjekësore onkologji praktikave profesionale i cili është një oncologistonkologjist. Afati fillon nga greke onkos (ονκος), që do të thotë ngarkesë e anijes, në masë, ose tumor, dhe prapashtesë-i rënduar, ka kuptimin e "Studimi i". OncologyOnkologjia ka të bëjë me:..............................................
[[Kategori:Mjekësi]]
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve