Ndryshimi mes inspektimeve të "Borëbardha dhe shtatë xhuxhat (film 1937)"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Borëbardha dhe shtate xhuxhat''' ([[Gjuha angleze|angleze]]: '''Snow White and the Seven Dwarfs''') është një [[film]] i [[animuar]] [[ShBA|amerikan]] i vitit {{F|1937}} nga regjisori [[ClydeDavid GeronimiHand]], [[William Cottrell]], [[Wilfred Jackson]], [[Larry Morey]], [[Perce Pearce]] dhe [[HamiltonBen LuskeSharpsteen]]. Filmi u shpërndarë nga [[Filmstudio|studio]] [[The Walt Disney Company|Disney]] dhe shfaqur për herë të parë në [[ShBA]] me [[521 shkurtdhjetor]] [[19531937]].
 
{{anim-cung}}

Menyja e navigimit