Dallime mes rishikimeve të "Ratko Mlladiq"

Jump to navigation Jump to search
13 bytes added ,  10 vjet më parë
v (r2.7.1) (roboti shtoj: cy:Ratko Mladić)
 
===Arrestimi i tij===
Arestimi i tij ndodhi me 26 Maj Te viti 2011 arstimi i tij u be nga Polica Serbe ne njenjë fashtatfashat Serb. Ratko Mlladiq kisht ndruar emrin. Emri i tij i ri ishte Milorad Komodiq.
 
Ratko Mladiqi esht isheteishte Komandat i forcave Serbe ne LuftenLufën e [[Bosnja dhe Hercegovina|Bosnjës]] a eshtështë i akuzuar perpër krime Lufte nga Gjykata e Lartë e [[Hagë]]s. KeteKëtë e Ka berbërë te Diturditur vet President i SërbisSërbisë [[Boris Tadiqi|Boris Tadiq]].
 
[[Category:Serbë]]

Menyja e lëvizjeve