Spitali i Partizaneve 1944

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Spitali i Partizaneve 1944
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Novosellë - Berishë, Drenas, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 0301 - 356/88
Nr. i referencës 3115

Spitali i Partizaneve 1944 është një monument i trashëgimisë kulturore në Novosellë - Berishë, Drenas, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 0301 - 356/88.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]