Stadiumi Boris Trajkovski

Coordinates: 42°00′01″N 21°30′10″E / 42.0004°N 21.5029°E / 42.0004; 21.5029
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stadiumi Boris Trajkovski është një stadium futbolli në Shkup, Republika e Maqedonisë. Ajo është emëruar pas ish-presidentit Boris Trajkovski dhe aktualisht është shtëpia e KF Madžari Solidarnost. Stadiumi ka 3,000 ulëse, duke përfshirë 100 vende VIP dhe seksionin e shtypit prej 60 vetash.[1]

Weblink[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

42°00′01″N 21°30′10″E / 42.0004°N 21.5029°E / 42.0004; 21.5029

  1. ^ "Stadion Boris Trajkovski – StadiumDB.com"stadiumdb.com.