Stadiumi Peqin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Stadiumi Peqin ose Stadiumi i Qytetit është një stadium shumë-përdorimësh në Peqin, Shqipëri. Ai është përdorur aktualisht për ndeshje futbolli dhe është stadiumi i KS Shkumbini Peqin. Stadiumi ka një kapacitet prej 6,000 vendesh.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 41°02′32.80″V 19°45′09.76″L / 41.0424444°V 19.7527111°L / 41.0424444; 19.7527111