KS Shkumbini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga KS Shkumbini Peqin)
Shko te: navigacion, kërko

Shkumbini.gif

Të dhëna mbi klubin sportiv
Themelimi 1924
Adresa

Telefon
Fax
Kryesia
Menexher
Anëtarë
Ngjyrat e klubit Bardhë e kaltër
Reparti i ekipit të futbollit
Kategoria Superliga
Stadiumi Fusha Sportive Peqin
Drejtori repartit
Shefi stërvitjes
Veshja sportive
Fusha e saj
Fusha e huaj
Suksese sporti
Sezoni sportiv
Internet
Internet
E-Mail

KS Shkumbini është klub i futbollit shqiptar u themelua më 1924, më 1951 merrë emrin Puna Peqin, ndërsa në vitin 1958 i rikthehet emri i vjetër me të cilin është prezent edhe sot. Më 1994 për herë të parë hyri në ligën e parë të futbollit shqiptarë dhe qe ateherë kanë qëndruar në këtë kategori.

Tani klubi udhëhiqet nga presidenti i klubit Bashkia Peqin dhe lojtarët udhëhiqen nga trajneri i klubit Kristaq Mile.

Sukseset[redakto | redakto tekstin burimor]

Shkumbini ka qënë disa herë pretendent për të fituar Kupën e Shqipërisë, por pa mundur të ja dalë. Duke u eleminuar në gjysëm-finale.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]