Stadiumi i qytetit (Gostivar)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stadiumi i qytetit
Vendndodhja Gostivar, Maqedoni
Kapaciteti 1200[1]
Përdoruesit
KF Gostivari

Stadiumi i Qytetit të Gostivarit është një stadion shumë qëllimor në Gostivar, Republika e Maqedonisë. Aktualisht përdoret kryesisht për ndeshjet e futbollit dhe aktualisht është stadiumi i KF Gostivarit. Stadiumi ka 1,200 ulëse.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://profm.com.mk/?p=9885