Jump to content

Stadiumi i qytetit (Kumanovë)

Coordinates: 42°08′23″N 21°42′51″E / 42.139833°N 21.714050°E / 42.139833; 21.714050
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stadiumi i qytetit të Kumanovës
VendndodhjaKumanovë, Republika e Maqedonisë
Koordinatat42°08′23″N 21°42′51″E / 42.139833°N 21.714050°E / 42.139833; 21.714050
PronariKomuna e Kumanovës
Kapaciteti2,000
Përdoruesit
KF Kumanova
KF Goblen

Stadiumi qytetit të Kumanovës është një stadium shumë qëllimor në Kumanovë, Republika e Maqedonisë. Përdoret kryesisht për ndeshjet e futbollit dhe është stadiumi i KF Kumanovës dhe KF Goblen.Ka 2,000 ulëse.

Planet për rindërtim dhe zgjerim[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kandidati për kryetar të komunës së Kumanovës në zgjedhjet lokale të marsit 2012 Zoran Gjorgjievski, së bashku me Lazar Popovski, drejtori i Agjencisë për rininë dhe sportin premtoi rindërtimin e stadiumit nëse votuesit do të zgjedhin Zoran, nuk u zgjodh dhe rindërtimi nuk u zhvillua.[1]

Weblink[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "ФОТО: Ѓорѓиевски најави реконструкција на стадионот во Куманово". Kurir.mk. 30 Mas 2013. Arkivuar nga origginali.