Stadiumi i qytetit (Shtip)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stadiumi i qytetit të Shtipit
GradskiStadionStip.png
Vendndodhja Shtip, Republika e Maqedonisë
Koordinatat 41°44′34″V 22°11′26″L / 41.742778°V 22.190556°L / 41.742778; 22.190556
Pronari Komuna e Shtipit
Kapaciteti 4,000
Sipërfaqja Desso GrassMaster
Ndërtimi
Rinovuar 2016
Përdoruesit
KF Bregalnica Shtip
KF Astibo
KF Babi

Stadiumi i Qytetit të Shtipit është një stadium me shumë qëllime në Shtip Republika e Maqedonisë. Ai përdoret kryesisht për ndeshjet e futbollit dhe aktualisht është stadiumi i KF Bregalnica Shtip dhe FK Astibo. [1]Stadiumi ka 4,000 ulëse.

Më 2 maj 2012, për herë të parë në historinë e futbollit maqedonas, stadiumi Gradski në Shtip do të jetë nikoqir i finales së kupës së brendshme.[2] Në përgatitje për ngjarjen, bordi i Bregalnicës po ndërton stadiumin duke pikturuar gardhin, duke rinovuar kutinë e shtypit, dhomat e dollapit dhe banjat.[3]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 25 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Zdraveski, Filip. "Domestic cup final to be played in Shtip".
  3. ^ Gerasimov, Dragi. "Градскиот стадион во Штип се подготвува за финалето на Купот" Arkivuar 4 mars 2016 tek Wayback Machine.