Stampa:12 maj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
  • 1942 - Holokausti : 1,500 hebrenj janë dërguar në dhomat e gazit në Aushvic.
  • 2003- Shpërthime në Riad, të kryera nga Al Kaida, vriten 26 vetë.
  • 2008- Tërmet në Wenchuan (rreth 8,0 shkallë) në provincën SichuanKinës, 69.000 viktima.
  • 2010 - Libi 105 të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit.
  • 2010 - Katër të vdekur dhe disa të plagosur është bilanci i incidentit të armatosur që gjatë natës ka ndodhur në afërsi të fshatit RadushëShkupit, mëson Alsat-M.
  • 2010 - Ambasada e Republikës së Xhibutit në Paris, përmes një note diplomatike ka njoftuar zyrtarisht ambasadën e Republikës së Kosovës në Paris me vendimin e Qeverisë së Xhibutit për të njohur Kosovën shtet të pavarur