Stampa:Infobox pije

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Infobox pije.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Infobox pije
Lloji Gin
Prodhuesi Bombay Spirits Co., Ltd.
Shpërndarësi Bacardi
Vendi Anglia
Përqindja e alkoholit 40% (UK, Canada, Australia)
47% (US and export)
Proof (SHBA) 80 (UK, Canada, Australia)
94 (US and export)
Ngjyra Clear
Produkte të lidhura Bombay Original Dry


{{Infobox pije
| emri      = Bombay Sapphire
| foto      =
| foto_madhësia  = 80px
| lloji      = [[Gin]]
| përqindja    = 40% (UK, Canada, Australia)<br />47% (US and export)
| proof      = 80 (UK, Canada, Australia)<br />94 (US and export)
| prodhuesi    = Bombay Spirits Co., Ltd.
| shpërndarësi  = [[Bacardi]]
| vendi      = [[Anglia]]
| U paraqit    = 1986
| U ndërpre    =
| ngjyra     = Clear
| aroma      =
| variantet    =
| të lidhura   = Bombay Original Dry
| faqja zyrtare  = [http://www.bombaysapphire.com/ bombaysapphire.com]
}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]