Stampa:Notice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Notice.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Artikuj

{{Notice |Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.}} do të gjenerojë:


Ka mundësi opsionale për të titullouar kutinë me një |heading= (ose |header=) dhe |style=text-align:center; mund të shtohet në qendër mbi tekstin.

{{Notice |heading=Titulli opsional |style=text-align:center; |[[Lorem ipsum|Lorem ipsum (etc)]]}} produces:


Faqe diskutimi

{{Notice |image=Stop hand nuvola.svg |heading=Heading |Lorem ipsum (etc)}} produces:


{{Notice |imageright=[[File:Wiki letter w.svg|40px]] |shortcut1=Me |shortcut2=You |shortcut3=Them |shortcut4=Us |shortcut5=Everyone |Lorem ipsum (etc)}}


Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]