Stampa diskutim:SC

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën SC. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Korigjim[Redakto nëpërmjet kodit]

E ndryshova nga "Ky artikull është një faqe me cilësisë të dobët." në "Ky artikull është jo i plotë ose me cilësi të dobët." pe arsye se ka artikuj te cilet skane lidhje interwiki ose skane kategori, por keto artikuj smund te jene me cilesi te dobet por jo te plote.--Liridon 8 Gusht 2010 00:15 (CEST)

Korigjim2[Redakto nëpërmjet kodit]

Nje problem ne lidhje me perdorimin. Ne e perdorim kete kod

{{subst:SC|Data|Shembull --~~~~}}

do shfaqet kjo

QSicon in Arbeit.svg Ky artikull është jo i plotë ose me cilësi të dobët. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar!
Ky artikull duhet të përmirësuar në:  Shembull --Liridon 8 Gusht 2010 01:01 (CEST)

ndersa me mire te perdorim kodin

{{SC|Data|Shembull--~~~~}} 

do shfaqet

QSicon in Arbeit.svg Ky artikull apo seksion është jo i plotë ose me cilësi të dobët. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar!
Ky artikull duhet të përmirësuar në:  Shembull--Liridon 8 Gusht 2010 01:01 (CEST)

Un mendoj se duhet ta perdorim kodin e dyte.

ARSYEJA : Ne fakt keshtu sipas kodit nuk ka ndonje ndryshim te madh as ne shaqje ne faqen, por dallimi eshte se kur do ta permirsojsh te paren do na paraqitet i gjithe kodi i stampes :

{| id="qualitaetssicherungstext" align="center" class="Ngjyra1 Kornizë1 noprint" cellspacing="8" cellpadding="0" style="{{#if: Shembull --[[Përdoruesi:Liridon|'''''Liridon''''']] 8 Gusht 2010 00:52 (CEST) | margin-bottom:6pt;}} border-style: solid; font-size:95%; width:100%; clear:both;"
| style="width:24px;" | [[Skeda:Qsicon inArbeit.svg|32x32px|link= http://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Sigurimii_i_cil%C3%ABsis%C3%AB9]] 
{{#ifeq: {{LOCALDATE}} | Data | 
{{!}}}}
|Ky artikull është jo i plotë ose me cilësi të dobët. Mund të '''[[Wikipedia:Sigurimi e cilësisë/Lista|ndihmoni]]''' Wikipedian duke e përmirësuar! 
{{#if: Shembull --[[Përdoruesi:Liridon|'''''Liridon''''']] 8 Gusht 2010 00:52 (CEST) |<div style="font-style:italic;"><span style="font-style:normal;">Ky artikull duhet të përmirësuar në:  </span>Shembull --[[Përdoruesi:Liridon|'''''Liridon''''']] 8 Gusht 2010 00:52 (CEST)</div>|Kjo duhet të përmirësohet: }}
|}{{#switch: {{NAMESPACE}}
| {{ns:0}} | {{ns:1}} | {{ns:6}} | {{ns:7}} | {{ns:10}}
| {{ns:11}}=[[Kategoria:Sigurimi i cilësisë|{{SUBJECTPAGENAME}}#Sigurimi i cilësisë/Data]]
}}
[[Kategoria:Sigurimi i cilësisë]]

Ndersa te e dyta

{{SC|Data|Shembull--[[Përdoruesi:Liridon|'''''Liridon''''']] 8 Gusht 2010 00:52 (CEST)}}

Kjo do te na ndihmoj neve si dhe perdoruesve pa shume eksperience.--Liridon 8 Gusht 2010 01:01 (CEST)

Yes check.svgY U bë: Une korigjimin e bera nese ka ndonje mosperputhje mendimesh ose kundershtime ju lutem diskutoni.--Liridon 8 Gusht 2010 01:05 (CEST)

U bë. Do të hiqet subst: .--Mikullovci 8 Gusht 2010 11:58 (CEST)
Nga stampa nuk duhet te hiçet, por vetem gjat perdorimit, por tani ne rregull eshte.--Liridon 8 Gusht 2010 12:08 (CEST)