Jump to content

Stefan Filipović

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stefan Filipović
Стефан Филиповић
Background information
Lindi (1987-01-18) 18 janar 1987 (37 vjeç)
Origjina Titograd, Jugosllavia (tani Mali i Zi)
Këngëtarë
Vitet aktik1999-

Stefan Filipović (u lind më 18 janar, 1987 nv Titograd, tani Podgoricë, Mal i Zi) është këngëtarë nga Mali i Zi. Filipovic filloi karierën prej viteve të fundit të 90-tave apo në fillim të vitit 2000 duke qenë aktiv në shumë festivale dhe duke bërë këngë të ndryshme. Ai gjithashtu përfaqësoi Malin e ziFestivalin Evropian të Këngës 2008Beograd, por fatkeqësisht nuk u kualifikua në finale duke mbetur në gjysëm finale me vendin e 14-të nga 10 për të kualifikuar me 23 pikë. Kënga e tij quhej "Zauvjek Volim Te" (shqip:Gjithmonë të dua).

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]