Stephan Kinsella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stephan Kinsella
U lind në1965
ProfesioniAvokat

Norman Stephan Kinsella ( /kɪnˈsɛlə/; lindur më 1965) është një avokat Amerikan për çështjet e pronësisë intelektuale dhe gjithashtu autor librash. 

Education[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindur në Prairieville, Louisiana, Kinsella ndoqi Louisiana State University ku mori një diplomë Bachelor of Science (BS) dhe një Master of Science (MS) në inxhinieri elektrike. Ai gjithashtu ka marrë një Juris Doctor (JD) prej Paul M. Hebert Law Center, sikundër dhe një LL.M nga University of London.

Botimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Libra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Protecting Foreign Investment Under International Law: Legal Aspects of Political Risk. Dobbs Ferry, NY: Oceana Publications. 1997. ISBN 978-0-379-21371-3. (with Paul E. Comeaux)
  • Online Contract Formation. Dobbs Ferry, NY: Oceana Publications. 2004. ISBN 978-0-379-21519-9. OCLC 56476041 and 744522102. (with Andrew F. Simpson)
  • International Investment, Political Risk, and Dispute Resolution: A Practitioner's Guide. Oceana Publications. 2005. ISBN 978-0-379-21522-9. OCLC 846016193 (with Noah Rubins)
  • Against Intellectual Property. Ludwig von Mises Institute. 2008. ISBN 978-1-933550-32-9.
  • Trademark practice and Forms. New York, NY: Oceana Publications. 2003. ISBN 978-0-379012-69-9. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Artikuj[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]