Stephen Hillenburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stephen Hillenburg
Stephen Hillenburg by Carlos Cazurro.jpg
Hillenburg, 2011
Informacione personale
Ditëlindja 21 gusht 1961
Vendlindja Lawton, Oklahoma, SHBA
Ditëvdekja 26 nëntor 2018
Vendvdekja San Marino, California, SHBA

Stephen McDannell Hillenburg (21 gusht 1961 - 26 nëntor 2018) lindi më 21 gusht, 1961Lawton, Oklahoma si Stephen McDannell Hillenburg dhe vdiq më 26 nëntor, 2018San Marino, California. Është një aktor dhe komedian amerikan.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.