Stephen Laybutt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stephen Laybutt
Të dhënat personale
Emri i plotëStephen Laybutt
Data e lindjes (1977-09-03) 3 Shtator, 1977 (44 vjeç)
Vendi i lindjesLithgow, Australia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995-1997Wollongong Wolves
1997-1999Brisbane Strikers
1999Bellmare Hiratsuka
2000Parramatta Power
2000Roosendaal
2001Lyn Oslo
2001-2002Sydney Olympic
2002-2003Brisbane Strikers
2003-2004Mouscron
2004-2007Gent
2007-2008Newcastle United Jets
Ekipi kombëtar
2000–2004Australia15(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Stephen Laybutt (lindur më 3 Shtator 1977) është një ish-futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2000 8 1
2001 2 0
2002 0 0
2003 1 0
2004 4 0
Gjithsej 15 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]