Steve Corica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Steve Corica
Të dhënat personale
Emri i plotëSteve Corica
Data e lindjes (1973-03-24) 24 Mars, 1973 (48 vjeç)
Vendi i lindjesInnisfail, Australia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990-1995Marconi Fairfield
1995Leicester City
1995-2000Wolverhampton Wanderers
2000-2001Sanfrecce Hiroshima
2001-2004Walsall
2005-2010Sydney
Ekipi kombëtar
1993–2006Australia32(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Steve Corica (lindur më 24 Mars 1973) është një ish-futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 32 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
1993 4 0
1994 0 0
1995 6 1
1996 2 0
1997 1 0
1998 0 0
1999 0 0
2000 8 2
2001 10 2
2002 0 0
2003 0 0
2004 0 0
2005 0 0
2006 1 0
Gjithsej 32 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]