Steve Morse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Steve Morse

Steven J. Morse (i lindur më 28 qershor 1954Hamilton, Ohio) është një kitarist amerikan. Ëshë i njohur si themelues për Dixie Dregs, si dhe kitarist në Deep Purple prej 1994.

Morse karieren e kishte në rock, country, funk, jazz, dhe classical.