Steven Adler

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Example alt text
Steven Adler

Steven Adler (i lindur 22 janar, 1965) njihet si bateristi i bendit hard rock Amerikan Guns N' Roses. Ai lozi me Guns N’ Roses nga 1985 der në 1990. Adler u pushua nga bendi sepse problemi i drogës së tij po e pengontë karrierën e tij profesionale. Adler tashi jetonë në Los Angeles. Ai ka marrë pjesë në programet televizive Celebrity Rehab dhe Sober House. Adler do lozi baterin për një këngë në albumin solo të Slash.