Stick to Your Guns

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stick to Your Guns
Stick to Your Guns - Rock am Ring 2022-5470.jpg
Të dhëna
PrejardhjaFlag of the United States.svg Orange County, California
ZhanretHardcore punk, Metalcore, Melodic hardcore
Vitet aktive2003 - sot
Shtëpitë diskografikeThis City is Burning, Century Media, Sumerian
Faqja zyrtareStick to Your Guns (Facebook)
AnëtarëtJesse Barnett
George Schmitz
Josh James
Chris Rawson
Andrew Rose
Ish-anëtarëtReid Haymond
Casey Lagos

Stick to Your Guns është një grup muzikor nga Orange CountyCaliforniaShBA. Deri tani, grupi publikoi katëri albume dhe një EPs resp. singles të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Jesse Barnett (Këngëtar), Chris Rawson (Kitara, Këngëtar), Josh James (Kitara, Këngëtar), Andrew Rose (E-Bas, Këngëtar) dhe George Schmitz (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albums[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU DE
2005 For What It´s Worth This City is Burning Records n.A.
2008 Comes from the Heart Century Media Records n.A.
2010 The Hope Division Sumerian Records n.A.
2012 Diamond 116 n.A.
2015 Disobedient 85 42 n.A.
2017 True View Pure Noise Records n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

EPs[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Stick to Your Guns – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: US Arkivuar 28 shkurt 2015 tek Wayback Machine