Stojan Milanov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Stojan Milanov (maqedonisht: Стојан Миланов; i lindur më 14.2.1948, në Topolloviq) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Stojan Milanov kandidoj si pjesë e PSM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Stojan Milanov". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.