Jump to content

Strati Mirivili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Strati Myrivili

Strati Myrivili (greqisht: Στρατής Μυριβήλης, 1890–1969), ishte një figurë në historinë e letërsisë greke të shekullit të 20, dhe ishte pseudonimi i Stratios Stamatopoulos.

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]