Strati Mirivili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Strati Myrivili (greqisht: Στρατής Μυριβήλης, 1890–1969), ishte një figurë në historinë e letërsisë greke të shekullit të 20, dhe ishte pseudonimi i Stratios Stamatopoulos.

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.