Strovia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strovia
Fshat
noform
Vendndodhja
Strovia is located in Maqedonia e Veriut
Strovia
Strovia
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 703 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7504
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 33′ 47″ Veri

21° 24′ 38″ Lindje

Popullsia 35 banorë (2002)