Sudanell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sudanell
Komunë
Vendndodhja
Sudanell is located in Spanjë
Sudanell
Sudanell

Koordinatat: 41°33′V 0°34′L / 41.550°V 0.567°L / 41.550; 0.567

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Josep M. Sanjuan i Cornadó (CIU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.7 km2
Lartësia 152 m (m.n.d.)
Popullsia 833 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sudanellenc, sudanellenca
Zona Kohore UTC+1


Sudanell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Katalonia. Sudanell ka 833 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]