Superkupa e Shqipërisë 2016

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2016 është edicioni i 23të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 23 gusht, 2016 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës sezonale. FK Kukësi ngritën trofeun e tyre të 1rë historik.

Sezoni i kaluar: 2015. Sezoni i rradhës: 2017

23 gusht 2016 FK Kukësi 3-1 KF Skënderbeu

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]