Superkupa e Shqipërisë 2017

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2017 është edicioni i 24të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 06 Shtator, 2017 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës sezonale. KF Tirana ngritën trofeun e tyre të 11të rekord, por njëkohësisht janë ekipi i parë fitues i këtij trofeu që nuk merr pjesë në Superligë.

Sezoni i kaluar: 2016. Sezoni i rradhës: 2018

06 Shtator 2017 FK Kukësi 0-1 KF Tirana

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]