Superkupa e Shqipërisë 2018

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Superkupa e Shqipërisë 2018 është edicioni i 25të i këtij evenimenti që nga themelimi në vitin 1989.

Finalja u diskutua më 12 Gusht, 2018 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës sezonale. KF Skënderbeu ngritën trofeun e tyre të 3të.

Sezoni i kaluar: 2017. Sezoni i rradhës: 2019

12 Gusht 2018 KF Skënderbeu 3-2 KF Laçi

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]