Sushica (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sushica (Brod)
Сушица
Fshat
noform
Vendndodhja
Sushica (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Sushica (Brod)
Sushica (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 925 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 046
Targa MB
Koordinatat 41° 38′ 35″ Veri

21° 08′ 37″ Lindje

Popullsia 13 banorë (2002)

Sushica (maqedonisht: Сушица) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.