Sylvia Boye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sylvia Boye është një grua nga Gana, ish-Kryeshefja Ekzekutive dhe e para femër e Këshillit të Provimit të Afrikës Perëndimore. [1][2]

Edukimi[redakto | përpunoni burim]

Sylvia Boye kishte arsimin e saj të mesëm në Shkollën të Lartë të Vajzave në Cape Coast. [3] Ajo gjithashtu ka një diplomë universitare dhe doktorë të Legumit nga Universiteti i Ganës. [4]Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Allotey, Godwin Akweiteh. "Don't blame WAEC officials for paper leakage – Former WAEC registrar - citifmonline". Marrë më 2016-01-22. 
  2. ^ "Wesley Girls High School - Achievement". wesleygirls.edu.gh. Marrë më 2016-05-17. 
  3. ^ "Wesley Girls High School - Achievement". wesleygirls.edu.gh. Marrë më 2016-01-22. 
  4. ^ "History". www.ghanawaec.org. Arkivuar nga origjinali më 21 qershor 2017. Marrë më 2016-01-22.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)