Tàrrega

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tàrrega
Flamuri i Tàrrega
Stema zyrtare e Tàrrega
Popullsia
 • Gjithsej16.539
Faqja zyrtarewww.tarrega.cat

Tàrrega është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Tàrrega ka 16539 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 88 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]