Tadao Kobayashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tadao Kobayashi
Të dhënat personale
Emri i plotëTadao Kobayashi
Data e lindjes (1930-07-07) 7 Korrik, 1930 (91 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Keio BRB
Ekipi kombëtar
1956Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Tadao Kobayashi (lindur më 7 Korrik 1930) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1956 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]