Tadatoshi Masuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tadatoshi Masuda
Të dhënat personale
Emri i plotëTadatoshi Masuda
Data e lindjes (1973-12-25) 25 Dhjetor, 1973 (47 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–2000Kashima Antlers
2000–2001FC Tokyo
2002JEF United Ichihara
2003–2005Kashiwa Reysol
2006Oita Trinita
Ekipi kombëtar
1998Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tadatoshi Masuda (lindur më 25 Dhjetor 1973) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]