Tagamanent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tagamanent
Komunë
Vendndodhja
Tagamanent is located in Spanjë
Tagamanent
Tagamanent

Koordinatat: 41°45′V 2°18′L / 41.750°V 2.300°L / 41.750; 2.300

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.8 km2
Popullsia 314 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Tagamanent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Tagamanent ka 314 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]