Taishi Taguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taishi Taguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëTaishi Taguchi
Data e lindjes (1991-03-16) 16 Mars, 1991 (30 vjeç)
Vendi i lindjesOkinawa, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualNagoya Grampus
Numri7
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–Nagoya Grampus
Ekipi kombëtar
2014Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Taishi Taguchi (lindur më 16 Mars 1991) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]