Taizo Kawamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Taizo Kawamoto
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTaizo Kawamoto
Datëlindja(1914-01-07)janar 7, 1914
VendlindjaAichi, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Waseda WMW
Osaka SC
Karriera ndërkombëtare
1934-1954Japonia9(4)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Taizo Kawamoto (7 Janar 191420 Shtator 1985) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1934 3 2
1935 0 0
1936 2 1
1937 0 0
1938 0 0
1939 0 0
1940 1 1
1941 0 0
1942 0 0
1943 0 0
1944 0 0
1945 0 0
1946 0 0
1947 0 0
1948 0 0
1949 0 0
1950 0 0
1951 0 0
1952 0 0
1953 0 0
1954 3 0
Gjithsej 9 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]